Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowych szkoleniach. Otrzymasz wiadomość nie częściej niż RAZ W MIESIĄCU.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Wprowadzenie do tłumaczeń technicznych (12.11.2020–02.12.2020)

Cena: 399,00 zł 399.00
Cena netto: 324,39 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Szkolenie wprowadzające do tłumaczeń technicznych jest przeznaczone dla osób, które chcą wyspecjalizować się w tłumaczeniach technicznych bądź chciałyby spróbować swoich sił w tłumaczeniach, mając już merytoryczne podstawy w branżach technicznych.

Czy w ciągu czterech wykładów poznasz tajniki energetyki, ciepłownictwa, budownictwa czy budowy maszyn? Z pewnością nie. Dowiesz się natomiast:

- jakie konwencje obowiązują przy tłumaczeniu różnego rodzaju dokumentów (instrukcji, interfejsów urządzeń, specyfikacji, świadectw z badań, kart charakterystyki itp.),

- jak radzić sobie z jednostkami, żargonem, opcjami interfejsu użytkownika, elementami znormalizowanymi (np. oznaczeniami zagrożeń) oraz innymi potencjalnymi pułapkami,

- gdzie szukać rzetelnych informacji i jak korzystać z dobrodziejstw Google,

- jak przekładać angielskie uproszczenia na znacznie bardziej zróżnicowany polski język techniczny.

Szkolenie będzie realizowane w formie czterech 60-minutowych wykładów z możliwością zadawania pytań, między którymi wykonacie 6 krótkich tłumaczeń technicznych przystosowanych do ujawnienia potencjalnych problemów. Pierwszy wykład będzie miał charakter wprowadzający. Omówimy podstawowe zagadnienia dotyczące tłumaczeń technicznych. Będziemy je pogłębiać w trakcie kolejnych wykładów, które posłużą również do omówienia błędów, jakie pojawią się w Waszych tłumaczeniach. (Uwaga: uczestnicy nie będą mieli wglądu w prace kolegów, a do wszystkich błędów będę odnosić się ogólnie).

Jeśli nie uda Ci się wziąć udziału w którymś z wykładów, otrzymasz dostęp do jego nagrania.

Szkolenie w terminie od 12.11.2020 do 02.12.2020:

- 12.11.2020, godz. 19:00 (wykład wprowadzający)

- 18.11.2020, godz. 17.00

- 25.11.2020, godz. 17:00

- 02.12.2020, godz. 17:00 (wykład podsumowujący)

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat uczestnictwa w szkoleniu. Informacje dostępowe umożliwiające przystąpienie do udziału w szkoleniu zostaną przekazane pocztą elektroniczną nie później niż 3 dni przed planowaną datą szkolenia.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl